Pátý ročník mezinárodní konference o chovu kapra hostil bavorský Ansbach

Adolf Vondrka, Michal Kratochvíl

Ve dnech 4.-6. září 2019 se v bavorském Ansbachu uskutečnil již 5. ročník mezinárodní konference o chovu kapra, která se koná každé dva roky v některé ze zemí s tradiční produkcí kapra. Jednacím jazykem byla němčina, angličtina a polština, přičemž konference se zúčastnili především zástupci z Německa, Polska, České republiky, Chorvatska, Rumunska, Maďarska a dalších několika zemí.

Přednášející vyplnili odborný program konference přednáškami na ožehavá témata související s dotačními prostředky, situací a vývojem na společném evropském trhu s kaprem, a také výměnou zkušeností mezi chovateli napříč Evropou v otázkách rybožravých predátorů, nemocemi ryb či inovativních prvků v rybničních chovech.

Večerní program připravili hostitelé v tradičním bavorském stylu. V restauraci v nedalekém Kosbachu proběhlo setkání účastníků konference a ochutnávka regionální speciality – smažené půlky kapra či kapřích filet nad sklenkou výborného bavorského piva.

 

Poslední den konference byl ve znamení slavnostního zahájení sezóny výlovů, jehož se zúčastnili prominentní hosté v čele s Michaelou Kaniberovou, bavorskou ministryní pro zemědělské záležitosti. Tento slavnostní okamžik probíhá každoročně za účasti lokálních médií, avšak v různých městech Bavorska.

Letos bylo slavnostní příležitostí poctěno městečko Wassertrüdingen, kde místní politici slavnostně vylovili několik kusů kapra, kterým symbolicky změřili obsah tuku. V Bavorsku si producenti i konzumenti velmi hledí toho, aby kapr měl maximální obsah tuku do 10 %. Konference byla zakončena návštěvou rybího bistra Fischhof Hausmann v Altendettelsau, kde účastníci ochutnali široké portfolio výrobků z kapra. Další ročník konference se uskuteční v roce 2021, termín ani místo nejsou prozatím známy.

Září 2019 - číslo 39

Další čísla časopisu

Kontakty

Kde nás najdete? Jak se nám dovoláte?

Lidická 2156/108a, 370 01 České Budějovice

+420 387 312 348, +420 387 435 960

info@cz-ryby.cz

Napište nám

Můžete se nám ozvat i pomocí tohoto formláře: