XVI. ročník Mezinárodní soutěže rybářských škol, Bzenec 2018

Ing. Karel Pánský, učitel odborných rybářských předmětů na SŠHGaL Bzenec

 

Vletošním roce ve dnech 25. a 26. dubna proběhla v prostorách školy Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace a v areálu Rybářství Hodonín spol. s r.o. již tradiční soutěž rybářských škol z České a Slovenské republiky. Soutěžící a pedagogický doprovod byl uvítán v odpoledních hodinách v hotelu Junior v salonku Grand, kde bylo slavnostní zahájení soutěže za přítomnosti ředitele školy Mgr. Marčíka a jeho zástupce ing. Vavřinové.

Po ubytování a večeři proběhla ve večerních hodinách na učebně Junior první část soutěže v teoretických znalostech a to v disciplinách „Teoretický test“, „Latinský název sladkovodních ryb“ a „Latinský název vodních organismů“. Druhý den 26. dubna soutěž pokračovala technickou částí, a to v praktických dovednostech žáků. První disciplina „Přišití sakoviny kaprového keseru“ byla realizována v síťárně ve škole Přívoz. Po této disciplině byl přejezd na Rybářství Hodonín spol. s r.o., kde v jeho areálu soutěž pokračovala v následných disciplinách „Hod vrhačkou na cíl“, „Jízda lodí“ a „Lovu ryb udici na plavanou“.

Po ukončení těchto soutěžních disciplin celkové prvenství v soutěži získala Střední škola rybářská a vodohospodářská Třeboň. Žáci ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace si udrželi druhé místo. Střední rybářská škola Vodňany obsadila třetí místo a na čtvrtém místě se umístila Spojená škola Ivanka při Dunaji. Slavnostní vyhlášení výsledku XVI. ročníku Mezinárodní soutěže rybářských škol a předání věcných darů, diplomů a pohárů se uskutečnilo v hotelu Junior Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace.

Červen 2018 - Číslo 34

Další čísla časopisu

Kontakty

Kde nás najdete? Jak se nám dovoláte?

Lidická 2156/108a, 370 01 České Budějovice

+420 387 312 348, +420 387 435 960

info@cz-ryby.cz

Napište nám

Můžete se nám ozvat i pomocí tohoto formláře: