Na Gastrofestu v Českých Budějovicích se uskutečnil již 13. ročník soutěže Český kapr

Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, regionální pobočka Šumava ve spolupráci s Gastrofest České Budějovice uspořádali již 13. ročník soutěže ČESKÝ KAPR na téma Český kapr v moderní úpravě.

Soutěže se účastnili profesionální kuchaři a kuchařky v kategorii SENIOR a žáci a studenti HŠ, SOŠ a SOU včetně nečlenů AKC ČR, jejichž věk v den finále nepřesáhl 21 let. Soutěž se skládala ze dvou částí:

1. Korespondenční část – soutěžící zasílali vyplněnou přihlášku, zpracované kalkulace, technologické postupy a fotografii pokrmu.

2. Praktická část – Do finále postoupilo 12 juniorů a 12 seniorů z korespondenční části.

V praktické části museli soutěžící vyhotovit 4 porce pokrmu včetně přílohy před veřejností. Časový limit na přípravu a výrobusoutěžního výrobku včetně výdeje byl 45 minut + 5 minut na úklid pracoviště.

Vítězem juniorské soutěže se stala Nikola Bálková ze SOŠ a SOU Praha – Čakovice, která připravila vítězný pokrm: kapr na bylinkách, holandská omáčka, smetanové brambory se zelenými fazolkami, batátové pyré, restované žampiony s cibulkou a bazalkou.

Vítězem seniorské části se stal Martin Košťál z Restaurace Vamper and shop České Budějovice, který připravil kapří filet v pnaco bylinkové strouhance, mrkvové pyré, divoká brokolice ve slámovém másle, pálená cibulka, omáčka beure monte.

Všem účastníkům této této prestižní soutěže gratulujeme.

Prosinec 2018 - Číslo 36

Další čísla časopisu

Kontakty

Kde nás najdete? Jak se nám dovoláte?

Lidická 2156/108a, 370 01 České Budějovice

+420 387 312 348, +420 387 435 960

info@cz-ryby.cz

Napište nám

Můžete se nám ozvat i pomocí tohoto formláře: